• Hangi İlimizde Kaç Kişi Vefat Etti? Bakan Koca Açıkladı

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüste son durumla ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca, "Son 24 saatte yapılan test sayısı 14 bin 396. Bugünkü vaka sayısı 2148. Bugün hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 63" dedi. Bakan Koca ayrıca il il vaka sayısını ilk kez açıkladı.

  Bakan Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından düzenlediği basın toplantısında Türkiye'deki koronavirüs ve vaka sayısına ilişkin en son bilgileri paylaştı. Bakan Koca'nın paylaştığı verilere göre son 24 saatte 14 bin 396 koronavirüs testi yapıldı ve 2 bin 148 yeni vaka tespit edildi. Yine son 24 saatte 63 vatandaşımız ise hayatını kaybetti.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gerçekleşen toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca'nın açıklamasından satırbaşları şöyleydi;

  Çin'de başlayan olay bütün hayatı belirlemiş durumda. Hiçbirimiz bu hastalık yokmuş gibi yaşayamaz. 24 saat içinde bile yaşam tarzı radikal değişiklikler gösterebiliyor.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İtalya'nın düştüğü hataya düşmemek için vakaların illere göre dağılımını açıklamadıklarını söyledi. Dün tespit edilen iki vakayla koronavirüsün tüm illere yayıldığını ve bu nedenle açıklamaya karar verdiklerini söyleyen Koca, bir kez daha herkesin dikkatli olması ve kurallara uymasını istedi.


  İŞTE İLLERE GÖRE VİRÜS VAKA SAYILARI VE HANGİ İLİMİZDE KAÇ VATANDAŞIMIZ VEFAT ETTİ
  GÖRSELE TIKLAYARAK İLERLEYİNİZ..


  Fotoğraf: 1 / 13