• İMAMOĞLU'NA DÖRT DAVA BİRDEN AÇILDI


  CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile alakalı olarak Tekrarlanan 23 Haziran seçimleri sürecinde Ordu Valisine karşı kullandığı hakaret içeren sözler sebebiyle işlem başlatıldı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim dönemi yaptığı bir açılamada neler olacağını ifade etmişti:
  Ekrem İmamoğlu'nun Ordu'daki skandal görüntüleriyle ilgili olarak konuşan Başkan Erdoğan, "Valiler o ildeki Devletin temsilcisidir. Devletin valisini küfürle anmak kabul edilebilir bir şey değildir. Vali Bey seçim süreciyle bir suç duyurusunda bulunmuş olabilir. Bana gelen bilgiler seçim öncesi doğru olmayacağına inandığım için işi hızlandırmak istemiyorum yaklaşımı...


  Bu işin arda bırakılır yanı yoktur. Valimiz seçim sonrası da bu işin takipçisi olacaktır. Bu devletin valisine kimsenin böyle bir ifadeyi kullanma hakkı yoktur, kullanamaz. Demek ki henüz bu devleti tanımamış. Protokolün çeşitli yerlerdeki giriş çıkışlarını bilmiyor. Affedilemez bir yanlışı yapmışlardır. Kim bilir bundan sonra daha neler çıkacak" ifadelerini kullanmıştı.

  Dört Ayrı dava açıldı. Açılan davalardan birisi var ki; İmamoğlu'nun başkanlık yetkisini elinden alabiliyor.

  Ak Parti'de İmamoğlu'nun bu davalar sonucu Başkanlığının düşeceğine kuvvetle inanılıyor ve Meclisten seçilecek olan yeni başkanın kim olacağı bile belirlenmiş durumda.

  İşte Detaylar, Görsele Tçklayarak ilerleyiniz.


  Fotoğraf: 1 / 6