• İşte Türkiye'nin Koronavirüs Haritası

  Koronavirüsün Türkiye'de görülmesi sonrası resmen hayat durdu. İstanbul'dan taşraya gidenlerin virüsü oralara da taşımalarından korkuluyordu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kötü haberi verdi. Soylu, İstanbul’dan taşraya gidenlerin virüsü yaymaya başladığını açıkladı.

  Türkiye’de koronavirüs nedeniyle şimdiye kadar 131 kişi hayatını kaybederken, 9 bin 217 kişinin hastalandığını duyuruldu.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'Toplu taşımada yüzde 90'ların üzerinde bir azalma olduğunu' açıkladı.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise İstanbul'u 'evde tutamadıklarını' belirterek "Anadolu’da büyük ölçüde sağlanıyor ama İstanbul’u tutamıyoruz. İstanbul’u görüyorsunuz" ifadelerini kullandı.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs salgınının Türkiye'de yayılmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Başlangıçta yurt dışından gelenler tehlike oluşturuyordu. Devamında İstanbul’dan taşraya gidenler virüsü yaymaya başladı" ifadelerini kullandı.

  Yurt dışından getirilen binlerce kişi farklı illerdeki KYK yurtlarında karantinaya alınırken, son olarak Çankırı, Sivas, Kütahya, Artvin, Gümüşhane, Giresun, Yozgat, Van ve Çanakkale’deki bazı köyler de koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı.

  Hangi ilimizde kaç vaka tespit edildi vefat edenler hangi illerimizden.
  Vakaların en fazla olduğu illler ve en düşük olduğu iller.
  işte il il vaka sayıları
  görsele tıklayarak ilerleyiniz.
  Kaynak;
  http://www.risklayer-explorer.com/event/6/detail


  Fotoğraf: 1 / 56